فروش آنلاین محصولات فلزی

سایت لاکرز

فروش آنلاین محصولات فلزی

امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

رنگ کوره‌ای و یا پودری، بهترین گزینه در صنعت

نوشته شده در شهریور ۳۱, ۱۳۹۹ / 94 views

رنگ کوره‌ای و یا پودری، بهترین گزینه در صنعت

رنگ کوره‌ای و یا پودری، بهترین گزینه در صنعت نقش اصلی را در جدیدترین روش رنگ آمیزی سطوح فلزی ایفا می‌کنند و ما در این مقاله از سایت لاکرز قصد داریم هر آن چه را که باید در رابطه
رنگ کوره‌ای و یا پودری، بهترین گزینه در صنعت نقش اصلی را در جدیدترین روش رنگ آمیزی سطوح فلزی ایفا می‌کنند و ما در این مقاله از سایت لاکرز قصد داریم هر آن چه را که باید در رابطه

رنگ کوره‌ای و یا پودری، بهترین گزینه در صنعت نقش اصلی را در جدیدترین روش رنگ آمیزی سطوح فلزی ایفا می‌کنند و ما در این مقاله از سایت لاکرز قصد داریم هر آن چه را که باید در رابطه با این نوع از رنگ‌ها دانست را با شما در میان بگذاریم.

رنگ کوره‌ای مدت طولانی نیست که معرفی شده است اما در همین ۴۰ سالی که به دنیای صنایع معرفی گردید توانست از محبوبیت بالایی برخوردار شود.

رنگ‌های الکترواستاتیک

در حال حاضر استفاده از رنگ‌های کوره‎ای به محبوب‌ترین تکنیک رنگ بخشی به سطوح فلزی در آمده است و روز به روز پایش به صنایع بیشتری باز می‌شود.

رنگ کوره‌ای با استفاده از اسپری‌های دستی و یا اتوماتیک بر روی سطوح محصولات فلزی می‌نشیند.

این روند ممکن است طی چند مرحله صورت بگیرد تا نتیجه نهایی یک سطح صیقلی و صاف باشد. تفاوت رنگ‌های کوره در پودری بودن آن‌ها است.

ذرات پودری این محصول در کنار هم قرار می‌گیرند تا در نهایت بسته به گرمایی (گرمای دریافت شده از کوره) که به آن‌ها داده می‌شود رنگ تثبیت شود و جلوه زیبایی پیدا کند.

استفاده از این رنگ و افزایش تقاضای آن در چند سال اخیر تنها به نشست رنگ بر نمیگردد بلکه دلایل متنوعی برای فروش بالای این کالا وجود دارد.

اجازه دهید تا در ادامه مقاله ویژگی‌های رنگ کوره‌ای را با یکدیگر مورد بررسی قرار دهیم.

مراحل استفاده از رنگ پودری

  1. آماده سازی

در ابتدا باید سطوح مورد نظر را پاک سازی کنیم. فلزات جدا از این که در چه صنعتی به کار می‌روند، به دنبال پروسه‌ای که طی کرده‌اند سطحی از دوده و گرده بر روی آن‌ها می‌نشیند که می تواند سطوح را چرب و عمل رنگ آمیزی را بسیار سخت‌تر کند.

جدا از همه این‎ها برخی از قطعات باید به یکدیگر جوش داده شوند و باید فکری به حال نقش‌های جوشکاری کرد.

در بسیاری از صنایع از دستگاه‌های شات بلاست (Shot Blast) برای برطرف کردن موارد ذکر شده استفاده می‌شود.

  1. رنگ کاری

در این مرحله هم می‌توان با استفاده از اسپری‌های دستی و هم اسپری‌های اتوماتیک، رنگ کوره‌ای و یا رنگ پودری را بر روی سطوح پخش کرد. علاوه بر این روش می توان قطعات را به درون دیگی از رنگ کوره‌ای فرو برد. فرقی نمی‌کند از کدام روش استفاده کنید چرا که درهر صورت نتیجه یکسان خواهد بود هرچند در روش دوم عمل رنگ آمیزی بسیار سریع‌تر انجام می‌شود.

  1. حرارت

بعد از این که قطعات رنگ شدند باید به درون کوره‌های صنعتی مخصوص بروند تا بعد از مدتی گرما دیدن خارج شوند. در پایان این مرحله، رنگ به صورت کاملا صاف و یکدست بر روی قطعه به صورت صیقلی و صاف می‌نشیند.

ضایعات فلزی بیشتر از آن چه که تصور می کنید کاربرد دارند:

ضایعات فلزی  ›

مزایا

استفاده از این رنگ علاوه بر جلوه زیبایی که به محصول می‌بخشد ویژگی‌های دیگری را نیز در خود جای داده است که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

  • دوام

رنگ کوره‌ای این قابلیت را دارد که مقاومت محصول را در برابر کشش و ساییدگی افزایش دهد که بسیار بیشتر از میزان مقاومتی است که رنگ‌های مایع تضمین می‌دهند. رنگ کوره‌ای همچنین می‌تواند به عنوان لایه‌ای محافظ قطعه را در مقابل زنگ ضدگی ایمن سازد.

  • عمر بالا

این نوع از رنگ‌های پوردی علاوه بر محافظت محصول خود نیز دوام بالا و ماندگاری قابل توجهی دارند که طی دوره‌های طولانی حفظ می‌شود. این رنگ قادر است در طولانی مدت دوام و زیبایی خود را حفظ کند.

  • تنوع

تنوع رنگ در این دسته بیشتر از آن چیزی است که در رنگ‌های مایع می‌توان مشاهده کرد. هرچند ترکیب رنگ‌ها کمی مشکل خواهد بود اما با وجود متخصص می‌توان به راحتی اقدام به خلق رنگ مورد نظر کرد.

  • کم‌تر سمی است

رنگ‌هایی که در ساختار خود رنگ سالونت دارند می‌توانند هنگام گرما دیدن در کوره گاز‌های سمی به محیط زیست وارد کنند این در حالی است که رنگ کوره‌ای میزان بسیار کم‌تری از این گاز‌ها را در هوا آزاد می‌کند. علاوه بر آن ۹۸% رنگ اسپری شده که در اتاقک رنگ‎آمیزی پخش شده را می‌توان جمع آوری و استفاده کرد.

  • مقرون به صرفه

شاید تعجب کنید اما این محصول با وجود تمام ویژگی‌های خوبی که در خود جای داده هزینه کم‌تری را برای مصرف کننده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با لاکرز