فروش آنلاین محصولات فلزی

سایت لاکرز

فروش آنلاین محصولات فلزی

امروز چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ / کاربر مهمان ، خوش آمدید / اگر عضو هستید به ناحیه کاربری خود وارد شوید
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

رنگ آمیزی فلزات و سطوح فلزی

نوشته شده در مهر ۱۲, ۱۳۹۹ / 232 views

رنگ آمیزی فلزات و سطوح فلزی

رنگ آمیزی فلزات و سطوح فلزی
رنگ آمیزی فلزات و سطوح فلزی
رنگ آمیزی و اجرای رنگ آمیزی فلزات و سطوح فلزی

اجرای سندبلاست بر روی سطوح فلزی

 

در فرآیند اجرای پوشش دهی و رنگ آمیزی صنعتی نیاز به راهکارهایی وجود دارد که سطوح فلزی استراکچر از هر گونه سطح سست و لغزنده ، گرد و خاک ، مواد روغنی و گریس و پوشش های رنگی قدیمی تمیز شوند.

یکی از راهکارهای صنعتی که برای پاکسازی مواد زاید از روی سطوح فلزی به کار می رود ، سند بلاست می باشد که با توجه به شرایط کار از مسباره و سیلیس استفاده بیشتری می شود.

سایز شن های سیلیس و مسباره نیز با توجه با نوع پروژه و استاندارد هایی که در آیین نامه های صنعتی قید شده متغییر می باشد.

تفاوت واترجت سیلیس با سند بلاست سیلیس – << هر چند سیستم جدیدی نیز به نام Dustless Blasting شروع به فعالیت نموده است>>

اجرای هر کدام از این متد ها شرایط خاص خود را دارد برای مثال واترجت مناسب برای سطوح ساختمانی ، نما و به طورکلی سطوح تزئینی می باشد که در مقایسه با سند بلاست بدون گرد و غبار حاصله و متناسب با آیین نامه شهرداری در داخل شهرها می باشد.

سند بلاست به خاطر ماهیت صنعتی خود و تولید آلایندگی (ذرات سیلیس و شن صنعتی ) متناسب برای اجرا در شهرک های صنعتی می باشد و بر روی سطوح صنعتی کاربرد بالایی دارد.

تفاوت اپوکسی زینک ریچ و اپوکسی رویه در رنگ آمیزی فلزات

در بین پوشش های اپوکسی این دو پوشش – اپوکسی زینک ریچ و اپوکسی رویه رال – در رنگ آمیزی صنعتی نقش مهمی دارند و با داشتن مقاومت های عالی مکانیکی و شیمیایی در برابر عوامل خورنده پوشش ایده آل برای پوشش دهی می باشند.

اپوکسی زینک ریچ در واقع نوعی پرایمر یا ضد زنگ محسوب می شود و با داشتن فلز روی در ساختار شیمیایی خود یک لایه مقاوم و به مانند گالوانیزه بر روی سطوح فلزی ایجاد می کند و نقش عمده این پوشش صنعتی ، ایجاد سطحی عایق در برابر عوامل اکسایش و زنگ زدگی ایجاد می کند.

اپوکسی رویه رال با قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف اعم از سطوح فلزی ، بتنی و سیمانی و بسیاری از سطوح در واقع نقش ایجاد سطحی با مقاومت کلی فیزیکی و شیمیایی را در شرایط اب و هوایی سخت ایجاد می کند

به طور کلی پوشش های اپوکسی هر کدام نقشی تخصصی را بر عهده دارند و با کنار هم استفاده شدن این رزین های مختلف یک پروژه تکمیل و با کیفیت کامل اجرا می شود.

رنگ آمیزی اپوکسی استراکچر انواع سازه ها و پالایشگاه ها

پوشش اپوکسی ضد خوردگی مقاوم در برابر شرایط آب و هوایی سخت

این پوشش دارای قابلیت کاربرد با ضخامت بالاست و برای هر لایه تا ۲۰۰ میکرون فیلم خشک قابل اجرا می باشد.همچنین با داشتن مقاومت های عالی مکانیکی دارای مقاومت های بسیار خوب در برابر مواد شیمیایی رقیق از جمله اسید ها و مواد قلیایی است.

وارد مصرف و کاربرد اپوکسی پلی آمین 

 

به عنوان لایه میانی و نهایی در سیستم های پوششی برای حفاظت از تاسیسات صنعتی  مانند مخازن و اسکلت های فلزی در رنگ آمیزی صنعتی  که در معرض گازها و مواد شیمیایی خورنده می باشند به کار برده می شوند.

رزین پایه این محصول اپوکسی پلی آمید می باشد.

این محصول دارای تاییدیه موسسات معتبر می باشد.

 

آستر پیشنهای برای رنگ اپوکسی پلی آمین

 

  1. آستری های زینک سیلیکات
  2. اپوکسی زینک ریچ
  3. اپوکسی MIO
  4. وسایر آستر ها و پوشش های اپوکسی

 

اهمیت رنگ آمیزی صنعتی سازه های فلزی

 

پوشش دهی صنعتی امروزه کاربرد بسیاری در صنعت دارند که بخشی از آن مربوط  رنگ آمیزی صنعتی با استفاده از رنگ های اپوکسی   می باشد.

رنگ های اپوکسی دارای تنوع و فرمول های تخصصی بسیاری می باشند که حتی در برخی از موارد جایگزین مناسبی برای رنگ های رزین آلکید هوا خشک می باشند.

به طور کلی رنگ آمیزی اپوکسی نوعی پوشش دهی صنعتی می باشد که در قالب پروژه های صنعتی و با رزین های اپوکسی صورت می گیرد خلاصه این که رزین های اپوکسی تخصص یافته در پوشش دهی محیط ها و تجهیزات صنعتی می باشند.

در رنگ آمیزی استراکچر رزین های اپوکسی ، رزین آلکید هواخشک و پوشش صنعتی پلی یورتان کاربرد بالایی دارند.

 

اجرای رنگ آمیزی بر روی سازه های فلزی در معرض آفتاب

 پوشش  روناس با داشتن مقاومت های عالی مکانیکی و مقاومت های بسیار خوب در برابر مواد شیمیایی از جمله اسید ها ، مواد قلیایی ، حلال ها و سایر مواد شیمیایی شرایط مناسبی برای حفاطت از سطوح مختلف از جمله سطوح فلزی  را در رنگ آمیزی صنعتی فراهم می کند

پوشش اپوکسی فنول به عنوان لایه ی میانی و لایه ی نهایی سیستم های پوششی برای حفاظت از تاسیسات صنعتی مانند کانال ها ، داکت ها و اسکلت های فلزی که در معرض گاز ها و ترشح مواد شیمیایی خورنده می باشند به کار برده می شود.

پلی یورتان پوشش مناسبی برای سطح  سازه های فلزی می باشد.

آستر پیشنهادی  گزینه مناسب فلزات در هوای آزاد

  • پوشش اپوکسی فنول
  • آستر های اپوکسی مقاوم به مواد شیمیایی

موارد کاربرد پلی یورتان صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تماس با لاکرز